Školní hrátky s předškoláky aneb do školy s úsměvem

Ve středu 27. 3. 2019 se v základní škole odpoledne konalo již třetí před zápisové setkání s předškoláky nazvané Školní hrátky s předškoláky aneb do školy s úsměvem.

První hrátky, Písmenek se nebojíme, se uskutečnily na konci ledna a byly zaměřeny na řeč, na sluchové a zrakové vnímání potřebné ve škole při nácviku čtení a psaní.

Druhé setkání, Hrátky s matematikou, konané v únoru, bylo zaměřeno na matematické představy a na prostorovou orientaci.

Při třetím setkání, Hrátky s angličtinou, si děti hravou formou procvičily nejen názvy barev a počítání do pěti, ale zvládly se naučit i první anglickou písničku.

Výše uvedená hodinová setkání by mohla přispět k lepší adaptaci dětí na školní prostředí, neboť vstup do 1. třídy je pro dítě velmi zásadním životním mezníkem a naší snahou je dětem tento krok co nejvíce usnadnit.

Na další setkání s předškolními dětmi se budeme těšit ve středu 10. 4. 2019, kdy už přijdou s rodiči k zápisu do 1. ročníku v době od 13.15 do 18.00.