Znovuotevření MŠ

Vážení rodiče,

dne 4. 5. 2020 jsme dostali od MŠMT dlouho očekávaný manuál – Provoz mateřských škol v období do konce školního roku 2019/20. Vydaný metodický dokument se vztahuje na provozní podmínky mateřských škol v době trvání potřeby dodržování epidemiologických opatření a doporučení, které musíme splnit, aby mohla být naše MŠ znovu otevřena.

Po dohodě se zřizovatelem předpokládáme zahájení provozu k datu 25. 5. 2020 v návaznosti na znovuotevření základních škol.

Nebudu Vás zatěžovat s podmínkami problematiky provozu a režimu, personálním zabezpečení z hlediska rizikových skupin, hygienickým zabezpečením a další pravidly, která v rámci zachování zdraví dětí, žáků a zaměstnanců školy a jejich rodin musíme dodržet.

Předkládám Vám pouze podmínky, které se týkají Vás a Vašich dětí.

1) Cesta do MŠ a z MŠ

Při cestě do školy a ze školy se na děti a doprovod vztahují obecná pravidla chování stanovená krizovými opatřeními, zejména:

• zakrytí úst a nosu ochrannými prostředky (dále „rouška“)
  • dodržení odstupů 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními (tedy není nutné při doprovodu dítěte členy společné domácnosti)

2) Příchod k MŠ a pohyb před MŠ

• minimalizovat shromažďování osob před MŠ, MŠ je povinna zajistit případnou organizaci pohybu osob před školou
  • před školou dodržovat odstupy 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními (tedy není nutné při doprovodu dítěte členy společné domácnosti)
  • pro všechny osoby před školou platí povinnost zakrytí úst a nosu – rouška

3) V prostorách MŠ

• dětem bude při vstupu do třídy měřena teplota bezkontaktním teploměrem
  • máme doporučeno organizovat aktivity tak, aby bylo možné velkou část dne strávit venku, ale pouze v areálu MŠ – školní zahrada
  • doprovázející osoba dítěte musí být v prostorách MŠ v roušce – vždy pouze na dobu nezbytně nutnou – předání a vyzvednutí dítěte
  • děti a pedagogičtí pracovníci školy roušky v prostorách školy mít nemusí
  • neprodleně po přezutí a převlečení si každé dítě musí důkladně pod dohledem zaměstnance školy důkladně po dobu 20 – 30 sekund důkladně umýt ruce tekoucí vodou a tekutým mýdlem
  • přestože dítě mít roušku v prostorách MŠ nemusí mít nasazenou, bude mít ve své skříňce 2 ks roušky v čistém obalu (pro případ, že bude nutné je z jakýchkoliv důvodů použít)

4) Školní stravování

• školní stravování bude probíhat v běžné podobě s přísným dodržováním hygienických pravidel

5) Při podezření na možné příznaky COVID–19

• nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID–19 (zvýšená teplota, kašel, ztráta chuti a čichu, rýma, – jakýkoliv příznak infekce dýchacích cest) nesmí do školy vstoupit
  • Pokud dítě vykazuje některý z možných příznaků COVID–19, je nutné umístit jej do samostatné místnosti a kontaktovat zákonné zástupce s ohledem na okamžité vyzvednutí dítěte. O podezření se informuje spádová hygienická stanice. Ostatní děti se pak musí umístit do jiné místnosti nebo na pobyt venku a všichni musí mít nasazené roušky po dobu, dokud není známý zdravotní stav indisponovaného dítěte (podobná situace nastává při objevení příznaků v průběhu práce u zaměstnance, opustí školu s rouškou, v dostatečném odstupu a v co nejkratším čase, děti jsou pak organizovány stejně jako při onemocnění některého z nich)

Při nástupu dítěte do MŠ předloží rodič Čestné prohlášení, které najdete ke stažení zde.

Pečlivě se prosím seznamte s tím, kdo jsou osoby s rizikovými faktory (je součástí textu Čestného prohlášení).

Prosím, oznamte mi prostřednictvím e-mailu nebo telefonicky nejlépe do 13. 5. 2020, zda vaše dítě po otevření do MŠ nastoupí, či máte jiné možnosti a zůstanete s dítětem doma. Předem Vám za toto sdělení děkuji.

Děkuji Vám za spolupráci, trpělivost a přeji Vám pevné zdraví.

V Žalkovicích 6. 5. 2020 Mgr. Dagmar Tesaříková

ředitelka ZŠ a MŠ Žalkovice